רישום לבתי ספר יסודיים

בדף זה:

{{ lwi.linksClient.title }}

מערכת החינוך בתל אביב-יפו ערוכה ללוות את ילדכם ואתכם בשלבי ההסתגלות לאורך כל השנה, עם צוותי חינוך מיומנים, שיהפכו בעבורם את תהליך הכניסה לכיתה א’ לחוויה חיובית ונעימה.

מועדי רישום

 

 • במערכת הרישום
  מיום רביעי, 17 בינואר 2018 (א' בשבט תשע"ח) עד יום שבת, 10 בפברואר 2018 (כ"ה בשבט תשע"ח).

 • במזכירות בית הספר האזורי

  במזכירות בית הספר האזורי- בתקופת הרישום בימים ראשון עד חמישי, בשעות 08:30  - 13:30. בימי שישי 19.1, 26.1, 9.2, בשעות 09:00 - 12:00.

רישום

 הרישום מתבצע במערכת הרישום האינטרנטית, לבית הספר האזורי שלכם בלבד. הורים ללא גישה לאינטרנט יוכלו להירשם במזכירויות בתי הספר, במועדים המפורטים מעלה
תושבים חדשים יירשמו במרכז שירות חינוך, רחוב אבן גבירול 71 (קומת הגג). בזימון תור בלבד באמצעות אתר זה.
הרישום למחוסרי תעודות זהות, ששינו כתובתם מאז הרישום בשנה שעברה, יתקיים בתחנה המרכזית החדשה, חנות 5432, בימים א' – ה', בתאריכים 11 - 20 בפברואר 2018, בשעות 08:00- 15:00.

לידיעתכם: רישום כוזב הינו עבירה פלילית. מסירת פרטים שאינם נכונים ומדויקים על מקום המגורים הקבוע של התלמיד/ה, תוביל לביטול הרישום ולמיצוי כל הדרכים החוקיות אשר בידי הרשות.

מסמכים נדרשים

מסמכים נדרשים לרישום לכלל הנרשמים:

 • תעודות זהות של שני ההורים עם כתובת מעודכנת, התואמת את מקום המגורים בפועל. תעודת הזהות תכלול את הספח בו מופיעים פרטי הילד/ה.
 • מספר חשבון ארנונה רשום על שמכם.


מסמכים נוספים נדרשים במקרים שלהלן:

{{ tab.tablesClient.title }}

סינון עבור טבלת "{{ tab.tablesClient.title }}"
 • מסנן לפי שדה {{ filter.Name }}. לפתיחת המסנן יש ללחוץ Enter, המעבר בין האפשרויות מתבצע בעזרת Tab ולחיצת Enter לבחירה. לסגירה יש ללחוץ Esc.

  {{ filter.Name }}:

חיפוש
{{ tab.tablesClient.title }}
{{ header.Caption }}  

{{ tab.tablesClient.title }}

סינון עבור טבלת "{{ tab.tablesClient.title }}"
 • מסנן לפי שדה {{ filter.Name }}. לפתיחת המסנן יש ללחוץ Enter, המעבר בין האפשרויות מתבצע בעזרת Tab ולחיצת Enter לבחירה. לסגירה יש ללחוץ Esc.

  {{ filter.Name }}:

חיפוש
{{ tab.tablesClient.title }}
{{ header.Caption }}  

הגשת מועמדות למסגרות ייחודיות

הורים המבקשים לרשום את ילדיהם לבית ספר ייחודי או על-אזורי או לזרם המשותף, יסמנו במערכת הרישום את בחירתם בעדיפות ראשונה. הגשת הבקשה תתאפשר למתגוררים בעיר בלבד.
לתשומת ליבכם:

• הגשת המועמדות אפשרית בתקופת הרישום בלבד.
•* אפשר להגיש מועמדות לבית-ספר ייחודי או על-אזורי אחד בלבד. הגשת מועמדות לשני בתי-ספר ייחודיים או על-אזוריים תביא לביטול המועמדות בשני בתי-הספר. 

 • אג'יאל - יתקבלו ילדי החטיבה הצעירה של אג'יאל שיירשמו לכיתה א'. בין שאר המבקשים תתקיים הגרלה.
 • הפתוח-הדמוקרטי - יתקבלו ילדי החטיבה הצעירה של הפתוח-הדמוקרטי שיירשמו לכיתה א'. בין שאר המבקשים תתקיים הגרלה. תנאים להשתתפות בהגרלה:
  - השתתפות ההורים ביום חשיפה ב-19.1, 23.2 או ב- 9.3
  - השתתפות ההורים והילדים במפגש אישי
 • תלמידים מכיתה ג' ואילך יוכלו להציג מועמדותם ויוכלו להשתתף ביום התנסות ב- 26.2 או 13.3.
 • ביה"ס לטבע סביבה וחברה - תתקיים הגרלה בין כלל מגישי בקשות ההעברה. תנאי להשתתפות בהגרלה: השתתפות מלאה ביום החשיפה להורים ב- 16.2 או ב- 9.3 בין השעות 8:30 -11:30.
  כיתות ב' ומעלה: על המבקשים לעבור לבית הספר לטבע, חברה וסביבה בשנת הלימודים תשע"ט למלא בקשת העברה במזכירות בית הספר הנוכחי, ולהציג תעודה אחרונה מבית הספר האזורי. ניתן להשתתף בימים הפתוחים. תתקיים הגרלה בין כלל המבקשים.​
 • הזרם המשותף - לאחר בקשת העברה לזרם המשותף, תתקיים הגרלה. תנאי להשתתפות בהגרלה: השתתפות ביום חשיפה להורים ב- 13.2 או 25.2 ומילוי שאלון היכרות במערכת הרישום או במרכז שירות חינוך ברישום פרונטלי.
  כיתות ב' ומעלה: על המבקשים לעבור למסלול המשותף בשנת הלימודים תשע"ט למלא בקשת העברה במזכירות בית הספר הנוכחי. יש למלא שאלון היכרות במזכירות ביה"ס או במחלקת פרט באגף לחינוך יסודי. תתקיים הגרלה בין כלל המבקשים. תינתן עדיפות לאחים.
 • אמנויות - לאחר בקשת ההעברה לבית הספר תתקיים הגרלה. תנאי להשתתפות בהגרלה:
  - השתתפות ביום חשיפה להורים ב- 9.2 או 16.2 בין השעות 11:00-08:30
  - השתתפות הילדים וההורים ביום התנסות ב- 2.3 בין השעות 10:30-08:30 או ב- 13.3 בין השעות 18:00-16:00
  על המבקשים לעבור לבית הספר לאמנויות בשנת הלימודים תשע"ט למלא בקשת העברה במזכירות בית הספר לאמנויות, רחוב לויד ג'ורג' 2 בימים א' – ו' בין השעות 8:00 – 12:00.

  1. מועמדים לכיתות ב'- ג': יועמדו להגרלה כמו לכיתות א' על בסיס מקום פנוי.

  2. אין אפשרות להגיש מועמדות לשכבת ד' בשנת הלימודים תשע"ט.

  2. כיתות ה'-ו': בקשת ההעברה תלווה בבחירת מגמה (אחת בלבד), והשתתפות התלמיד/ה ביום התנסות מלא (6 שעות) במגמה המבוקשת. לאחר יום ההתנסות תתקיים הגרלה בין המועמדים, אשר ישובצו על בסיס מקום פנוי.

  *יצויין כי למגמת המוזיקה התנאי להשתתפות בהגרלה הוא שהתלמיד/ה כבר מנגן/ת על כלי נגינה מסויים וההתנסות כוללת שילוב בהרכב מוזיקלי עם כלי הנגינה.

  3. כיתות ז': בקשת ההעברה תלווה בבחירת מגמה (אחת בלבד), ובבחינה בתחום המגמה המבוקשת. קבלת המועמדים תעשה על בסיס תוצאות בחינתם ומקום פנוי.​

 • מוריה - לאחר בקשת העברה לבית הספר, על ההורים להשתתף ביום חשיפה ב- 9.3.

שימו לב: תוצאות הליך ההגרלה לבקשות שיבוץ בבתי הספר הייחודיים מפורסמות במערכת השיבוץ. תלמידים שעלו בהגרלה יראו את שם ביה"ס בו בחרו, תלמידים אשר לא עלו בהגרלה יראו את שם ביה"ס האזורי שלהם. המעוניינים יוכלו להגיש ערר:

הגשת ערר

ניתן להגיש עד לתאריך 17.5.18​ בכתב בלבד בצירוף 2 תעודות זהות לכתובת הדוא''ל: ben-ishay_t@mail.tel-aviv.gov.il​
תשובות יינתנו בתאריך 28.06.18 ​טלפונית למערערים.

 

שיבוץ

 1. לידיעתכם, אם מספר התלמידים הנרשמים יעלה על מספר התלמידים המקסימלי לאותו בית-ספר, הרשות תשבץ את יתרת התלמידים, בהתאם לשיקולים מערכתיים, בהתבסס על הקריטריונים המפורטים להלן:
  מועד ביצוע הרישום (בתקופת הרישום או לאחריה).
 2. בבתי-הספר שבהם יש חטיבה צעירה, תינתן עדיפות לילדים העולים ממנה לכיתה א'
 3. מרחק גאוגרפי
 4. אזורי רישום משותפים - היה ומספר התלמידים יעלה על המספר שייקבע לאותו בית ספר, תהא הרשות רשאית לווסת את עודף התלמידים, בהתאם לשיקול דעתה.

בקשת העברה מבית הספר האזורי (כיתה א' בלבד)

 
 

 

בקשת העברה אפשר להגיש באתר זה, בתקופת הרישום בלבד,לאחר הרישום לבית הספר האזורי אליו הנכם שייכים. אם אין לכם גישה לאינטרנט אפשר להגיש את בקשת ההעברה במזכירות בית הספר האזורי בלבד.
ניתן להגיש בקשת העברה אחת בלבד, לבית ספר אזורי אחר, ייחודי או על-אזורי.
 

לתשומת לבכם,
בקשת העברה שתאושר אינה מחייבת העברת אחים נוספים. בקשות שתשלחנה לאחר המועד יידונו בפגרת הקיץ.
הורה שירצה למשוך את בקשתו להעברה, לאחר שנדונה, לא מובטחת חזרת התלמיד לבית-הספר ממנו נגרע.

מועד קבלת התשובה

תשובות לבקשות שהוגשו במועד יעודכנו במערכת השיבוץ בתאריך 19.06.

במידה ולאחר קבלת התשובות הסופיות תרצו להפנות בקשה חריגה, ניתן לשלוח מייל לדואר האלקטרוני - araryesodi@tel-aviv.gov.il לתחום הפרט בחינוך היסודי עד לתאריך 26.06 בצירוף המפורט מטה: 

 • אסמכתות לבקשה (חוות דעת רפואית/ פסיכולוגית, חוזים המעידים על מעבר דירה וכו').
 • מספר תעודת הזהות של הילד/ה על כל המסמכים.
 • מכתב בקשה חתום על ידי שני ההורים.
 • צילומי שתי תעודות זהות וספחים פתוחים.

תשובות לבקשות חריגות לכיתות א' יתפרסמו ב- 26.07.2018 במערכת השיבוץ.

 


 

הישארות שנה שנייה בגן:

הורים המעוניינים שילדם יישאר שנה נוספת בגן חובה, יפנו לגננת ולפסיכולוג הגן, במקביל לביצוע רישום לכיתה א' במערכת הרישום כנדרש.
השירות הפסיכולוגי החינוכי יעביר למרכז שירות חינוך את המועמדים להישארות שנה שנייה בגן, לא יאוחר מ- 28 בפברואר. לאחר מועד זה לא ישמר מקומם בגן.
הורים שהוחלט כי ילדם יישאר שנה נוספת בגן, יגיעו למרכז שירות חינוך  כדי לרשום את ילדם לגן עד 31 במאי. לאחר מועד זה, אין הרשות מחויבת לשמור מקום באותה כיתת גן.
לתשומת לבכם, הרישום לגן מהווה ביטול הרישום והשיבוץ לכיתה א'.

הדלגה לכיתה א'

 
 

הורים המעוניינים שילדם יודלג לכיתה א':
יפנו לגננת מוקדם ככל האפשר, ועד 1 בינואר באותה שנת לימודים, ובמקביל ירשמו את ילדם במערכת הרישום לגן חובה.

בנוסף, על ההורים למסור טופס בקשת הדלגה מלא וחתום, בצירוף מסמכים נדרשים (צילום ספחי תעודות זהות של שני ההורים בהם מופיעים הפרטים האישיים כולל פרטי הילד, אישור רפואי, שאלון גננת, דוח אבחון פסיכולוגי מפסיכולוג חינוכי מומחה)  לתחנת הדר יוסף, רחוב קהילת לבוב 25, עד 15 במאי, טל': 03-7248060.
* ההחלטה תתקבל על ידי ועדה מקצועית של השירות הפסיכולוגי חינוכי.
* השיבוץ על בסיס מקומות פנויים ושיקול דעת הרשות העירונית בלבד.
* את ההערכה אפשר לבצע ב"נטעים" - מרכז פסיכולוגי עירוני משלים, טלפון 03-7248508  או אצל כל פסיכולוג חינוכי מומחה הרשום בפנקס הפסיכולוגים.

{{ que.questionsClient.title }}

{{ pb.phoneBookClient.title }}
{{item.headerStr}}

{{ item.LinkTitle.Value }}

{{item.phone1.Caption}}:

{{ item.phone1.Value }} {{ item.extension1.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension1.Value : '' }}

{{ item.phone2.Value }} {{ item.extension2.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension2.Value : '' }}

{{ item.phone3.Value }} {{ item.extension3.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension3.Value : '' }}

{{ item.phone4.Value }} {{ item.extension4.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension4.Value : '' }}

{{ item.phone5.Value }} {{ item.extension5.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension5.Value : '' }}

{{item.phoneHours.Caption}}:

{{item.email.Caption}}:

פקס:

{{item.officeHours.Caption}}:

{{item.messages.Caption}}:

{{item.postAddress.Caption}}:

כתובת:

{{ item.FullAdress.Value }}

קישורים:

{{ note.LinkTitle.Value }}:

שירותי המרכז:

{{ item.servicesProvided.Value }}

טפסים מקוונים: