עזרה ובצרון

 
 

עזרה ובצרון היא חברה עירונית שנוסדה בשנת 1937 ופועלת ללא כוונות רווח. עזרה ובצרון מרכזת תחת קורת גג אחת את כל תחומי הבנייה ועוסקת בייזום, בתכנון ובניהול פרויקטים לבינוי ציבורי לרווחת תושבי העיר - בהם גני ילדים, בתי ספר, אולמות ספורט, מבני תרבות ומרכזים קהילתיים.

לצד היותה הזרוע הביצועית של עיריית תל אביב-יפו בתחום הבינוי הציבורי, עזרה ובצרון מובילה את תחום ההתחדשות העירונית בתל אביב-יפו ומקדמת תוכניות של פינוי-בינוי, תמ"א 38, פרויקטים של שימור מבנים, שיפוצי חזיתות ודיור בר-השגה. כחברה בת של העירייה, שמה החברה בראש סדר העדיפויות שלה את צורכי התושבים ואת טובתם.

הבית להתחדשות עירונית

האגף מעניק שירותים לתושבי העיר תל אביב-יפו בכל תחומי ההתחדשות העירונית, כגון: פינוי-בינוי, תמ"א 38, שימור מבנים ושיפוץ חזיתות, ללא מטרות רווח וללא עלות. האגף מרכז תחת קורת גג אחת את כל השירותים הקשורים בתהליך ומספק ליווי וייעוץ מקצועי, החל בשלב התכנון, דרך ניהול הפרויקט בפועל, ועד לבקרה לאחר מסירת הפרויקט.

הניסיון הרב שצברנו לאורך השנים מאפשר לנו להתאים את חבילת השירותים הנדרשת בהתאם לצרכים הייחודיים של התושבים בכל פרויקט, ולוודא שהם מקבלים מענה מקיף, מקצועי ויסודי. כך נהנים תושבי העיר משדרוג משמעותי בתנאי המגורים, ובמקרים רבים גם מעליית שווי הנכס. הפרויקטים מבוצעים מתוך ראייה סביבתית ארוכת טווח, הכוללת שמירה על שטחים פתוחים, הוספת ריאות ירוקות בשכונות הקיימות ושיפוץ תשתיות ציבוריות.


כיום פועלים שלושה בתים להתחדשות עירונית בתל אביב-יפו: יד אליהו, יפו ד' ונוה שרת, במטרה ללוות את תושבי העיר ולסייע להם בביצוע התהליך. הבתים מהווים נקודת מפגש והתכנסות עבור התושבים בו ניתן לקבל מידע, ייעוץ, הכוונה וליווי מקצועי שוטף בנוגע לתהליכי התחדשות עירונית, כל זאת במימון עירוני ולא למטרות רווח.

שיפוץ חזיתות בתים

מחלקת שיפוצי חזיתות בתים של עזרה ובצרון הוקמה לשם מתן שירות וסיוע לתושבי העיר בהוצאת בניין לשיפוץ. המחלקה מלווה את הדיירים משלב המידע ועד לסיום השיפוץ, ומוודאת כי העבודות הסתיימו לשביעות רצונם. מחלקת שיפוצי הבתים מקדמת בהצלחה את נושא שיפוץ חזיתות הבתים בתל אביב-יפו כבר יותר מ-30 שנה. תושבי תל אביב-יפו נהנים משיפוץ מקצועי ואיכותי - לצד הסדרי מימון נוחים, המבוססים על יצירת רווח הדדי.

החברה מציעה סיוע במימון באמצעות הלוואות ללא ריבית וללא הצמדה, תמיכה וליווי, אחריות ופיקוח, סיוע בבחירת קבלן מתוך מאגר הקבלנים, ניהול אסיפות דיירים, סיוע מול בעלי דירות המסרבים להשתתף בעלות השיפוץ, שנת בדק, מענק כספי חד פעמי ועוד.

שיפוץ חזיתות - עזרה ובצרון

שיפוץ ושימור

תוכנית השימור של עיריית תל אביב-יפו הגדירה כ-1,000 מבנים ואתרים בעיר כראויים לשימור. המבנים והאתרים סווגו על פי שתי קטגוריות: שימור רגיל ושימור עם הגבלות מחמירות. על פי סוג השימור נקבעים תמריצים לבעלי הנכסים.

עזרה וביצרון מציעה סיוע במימון פרויקטים אלה - הלוואות ללא ריבית וללא הצמדה, מענקים, נאמנות למקור, תמיכה וליווי, אחריות, פיקוח, סיוע בבחירת קבלן, טיפול בסרבנים, שנת בדק ועוד.

שיפוץ ושימור מבנים - עזרה ובצרון

תמ"א 38

תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים נועדה לשפר את עמידותם בפני רעידות אדמה. חברת עזרה ובצרון מעניקה שירותי ייעוץ וליווי של תהליך החיזוק, תוך טיפול בהסכמים הנדרשים למימוש הפרויקט. החברה מהווה כתובת לכלל פניות הדיירים לאורך כל התהליך, וכן עד שנתיים מסיום העבודות.

החברה מעניקה את שירותיה לתושבי העיר, במימון עירוני ושלא למטרות רווח. אנו דואגים שהכוח יהיה בידיים של בעלי הדירות לאורך כל התהליך, למעט עלות סמלית בעת פתיחת התיק.

ידע הוא כוח - עזרה ובצרון דואגת לעריכת בדיקות היתכנות לקביעת מתווה המיזם, כאשר בעל הדירה במרכז. החברה דואגת לאיזון האינטרסים, תוך מקסום התמורות עבור בעלי הדירות.

שקיפות - עזרה ובצרון קובעת סטנדרטים גבוהים, באמצעות עריכת מכרזי קבלנים המאפשרים מדידה של איכות ההצעות, שמהן יוכלו בעלי הדירות לבחור את ההצעה הטובה ביותר עבורם.

שקט נפשי - עזרה ובצרון דואגת לליווי צמוד של אנשי מקצוע מהימנים ובלתי תלויים בקבלן, בהם אדריכל, מהנדס ושמאי, שמטרתם לדאוג כי המיזם ייצא לפועל בצורה שתיטיב עם בעלי הדירות.

ביטחון - עזרה ובצרון מקפידה על איכות חיזוק המבנה מפני רעידות אדמה, תוך הבטחת שדרוג הבניין והעלאת שווי הנכס. 

תמ"א 38 - עזרה ובצרון

פינוי-בינוי

פרויקט פינוי-בינוי מייצר רווח הדדי לתושבים ולעיר - הדיירים נהנים מתנאי מגורים טובים יותר ומעלייה באיכות חייהם., והמדינה מייצרת עתודות מגורים חדשות, תוך שמירה על שטחים פתוחים והוספת ריאות ירוקות בעיר.

כחברה בת של עיריית תל אביב-יפו, צברה עזרה ובצרון מומחיות בתחומי הפינוי-בינוי. במקביל, אנו מציבים את הדיירים ואת צרכיהם בראש סדר העדיפויות ומקפידים על תודעת שירות גבוהה, ליווי צמוד של הדיירים, שימור ערכים קהילתיים בשכונה, יצירת ארגז כלים מקצועי ומתן שקט נפשי; וכן צמצום משמעותי של אי הוודאות של היזם, מפגש בין העירייה, היזם והתושב, סיוע בהתארגנות התושבים ועוד.

פינוי-בינוי - עזרה ובצרון

זקוקים למידע נוסף?

כנסו לקישור של המחלקה שאתם זקוקים לשירותיה, ותוכלו לקרוא עוד על כל השירותים שאנחנו מעניקים, כמו: מאגר הקבלנים, מידע על התקנת מעליות, מרפסות ועוד.

ויש גם סרטון


{{ tab.tablesClient.title }}

סינון עבור טבלת "{{ tab.tablesClient.title }}"
  • מסנן לפי שדה {{ filter.Name }}. לפתיחת המסנן יש ללחוץ Enter, המעבר בין האפשרויות מתבצע בעזרת Tab ולחיצת Enter לבחירה. לסגירה יש ללחוץ Esc.

    {{ filter.Name }}:

חיפוש
{{ tab.tablesClient.title }}
{{ header.Caption }}  

{{ tab.tablesClient.title }}

סינון עבור טבלת "{{ tab.tablesClient.title }}"
  • מסנן לפי שדה {{ filter.Name }}. לפתיחת המסנן יש ללחוץ Enter, המעבר בין האפשרויות מתבצע בעזרת Tab ולחיצת Enter לבחירה. לסגירה יש ללחוץ Esc.

    {{ filter.Name }}:

חיפוש
{{ tab.tablesClient.title }}
{{ header.Caption }}  
{{ pb.phoneBookClient.title }}
{{item.headerStr}}

{{ item.LinkTitle.Value }}

{{item.phone1.Caption}}:

{{ item.phone1.Value }} {{ item.extension1.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension1.Value : '' }}

{{ item.phone2.Value }} {{ item.extension2.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension2.Value : '' }}

{{ item.phone3.Value }} {{ item.extension3.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension3.Value : '' }}

{{ item.phone4.Value }} {{ item.extension4.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension4.Value : '' }}

{{ item.phone5.Value }} {{ item.extension5.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension5.Value : '' }}

{{item.phoneHours.Caption}}:

{{item.email.Caption}}:

פקס:

{{item.officeHours.Caption}}:

{{item.messages.Caption}}:

{{item.postAddress.Caption}}:

כתובת:

{{ item.FullAdress.Value }}

קישורים:

{{ note.LinkTitle.Value }}:

שירותי המרכז:

{{ item.servicesProvided.Value }}

טפסים מקוונים: