סיוע במצבי משבר

דיווח על פגיעה בקטין או בחסר ישע

בכל מקרה של חשש לפגיעה בקטין או בחסר ישע, דווח על כך למחלקה לשירותים חברתיים או למשטרה.

על פי תיקון מס' 26 לחוק העונשין, חייב אדם, אם יש לו יסוד סביר להניח כי נעשתה פגיעה בקטין או בחסר ישע בידי האחראי עליו, לדווח על כך לעו"ס שמונה על פי חוק (הנמצא בכל מחלקה לשירותים חברתיים) או למשטרה. חובת דיווח מחמירה הוטלה על האחראים לקטין ולחסר הישע, וכן על אנשי מקצוע אשר מידע זה הגיע אליהם מתוקף תפקידם ועיסוקם.

עובדים סוציאליים, ובהם עובדים סוציאליים לחוק הנוער, פועלים בכל יום, לאורך כל שעות היממה, למנוע ולהפסיק מצבים של התעללות פיזית, מינית ונפשית כלפי ילדים ובני נוער בגילאי לידה עד 18. מסגרות חירום ומקלטים ערוכים לקבלה מיידית של ילדים ובני נוער הזקוקים להגנה ולקורת גג.

טיפול במשפחות במצבי משבר וגירושין

 
 

משפחות הנמצאות בסכסוך גירושין ומתקיימים הליכים משפטיים בבית משפט לענייני משפחה או בית דין דתי מופנות לעיתים על ידי הערכאות המשפטיות לעו"ס לעניין סדרי דין לצורך עריכת תסקיר. תסקיר הינו חוות דעת הכוללת הערכה מקצועית והמלצות לגבי טובתם של הקטינים בסכסוך המשפחתי. הנושאים בהם עו"ס לעניין סדרי דין מתערבים על פי פניית בית המשפט הינם: משמורת וחלוקת זמני שהות של הקטינים עם הוריהם הנמצאים בסכסוך גירושין, מינוי אפוטרופוס לקטינים חולי נפש ומפגרים, הכרה באבהות, היתר נישואין לקטינות, אלימות במשפחה, החזרת ילדים חטופים על פי אמנת האג, שינוי שם ועוד.

בהליכים משפטיים, עו"ס לסדרי דין יגישו תסקירים לבתי המשפט, על פי הנחייתם, בנושאים כמו משמורת, חלוקת זמני שהות, אלימות במשפחה, הכרה באבהות, מנוי אפוטרופוס ואחרים. מערך השירותים החברתיים מפעיל מרכזי קשר הורים ילדים - מסגרת מגינה מכילה ומפקחת המאפשרת (בהנחיית בית המשפט) תהליכים בונים של מפגש והידוק הקשר בין הורה לילדו.

מרכז קשר הורים ילדים

 
 

מרכז הקשר העירוני הינו מסגרת מגינה ומאפשרת מפגשים בין הורים (ביחד או לחוד) לילדיהם כשהמפגש אינו יכול להתקיים באופן עצמאי.
המסגרת הינה תומכת, מקצועית ומסייעת במצבים של נתק בבניית קשר מחודש בין ילדים להורים או שימור קשר יציב ורצוף במצבים של סכסוכי גירושין חריפים אשר כתוצאה מהסכסוך ישנה הפרעה בקשר שבין ילדים להורה. המפגשים במסגרת הקשר הינם מוגבלים בזמן ומטרתם לאפשר קשר עצמאי נורמטיבי בין ילדים והורים. 

הפניה למרכז קשר בנושאים אישיים הינה באמצעות עובדים סוציאליים (לסדרי דין) במחלקות לשירותים חברתיים.

לשאלות כלליות בלבד ניתן לפנות למרכז גם באופן מקוון.

אלימות במשפחה

במקרים של אלימות במשפחה ניתן לפנות למחלקה לשירותים חברתיים באזורכם.

במצבים של אלימות בין בני זוג ניתן לפנות למרכז גליקמן למניעת אלימות לצורך קבלת ייעוץ וטיפול לגברים ונשים כאחד.

מסגרות חירום ומקלטים ערוכים לקבלה מיידית של נפגעי אלימות במשפחה.

במחלקות לשירותים חברתיים ניתן סיוע גם לבני משפחה פוגעים.

תחנות לטיפול זוגי ומשפחתי

זוגות ומשפחות במצבי משבר ביחסים בין בני הזוג, הורים וילדים, אחים, או יחסים בין דוריים יכולים לפנות לתחנות לטיפול זוגי ומשפחתי באזור מגוריהם. הטיפול ניתן על ידי עובדים סוציאליים בעלי מומחיות בטיפול זוגי ומשפחתי.
כיום מוצע השרות באגף דרום ובאגף מרכז צפון. לקבלת טיפול ניתן לפנות ישירות לתחנות. הטיפול כרוך בתשלום (מדורג).

מרכז מעיין- המרכז הרב תחומי לטיפול בטראומה מינית

מרכז מעיין הינו מרכז רב תחומי לטיפול בטראומה מינית הפועל בעיר החל מנובמבר 2018, בחסות משרד הרווחה ועיריית תל אביב-יפו.

המרכז מציע טיפול פרטני, ארוך טווח, לנשים וגברים מעל גיל 18, תושבי תל אביב-יפו והסביבה, המתמודדים עם ההשלכות השונות של פגיעות מיניות. כמו כן, למטופלי ומטופלות המרכז ישנה אפשרות להיות במעקב פסיכיאטרי ולהשתתף בקבוצות טיפוליות לפי הצורך.

פגיעה מינית הנה חוויה טראומטית אשר עלולה לגרום למצוקה רגשית ולפגיעה משמעותית בתפקוד, גם שנים לאחר שהאירוע הטראומטי הסתיים. צוות המרכז כולל מטפלים ומטפלות בעלי הכשרה וניסיון בטיפול ייעודי בהשלכות השונות של טראומה מינית. 

למידע נוסף ולקבלת טיפול ניתן לפנות בטלפון: 03-7242405

{{ pb.phoneBookClient.title }}
{{item.headerStr}}

{{ item.LinkTitle.Value }}

{{item.phone1.Caption}}:

{{ item.phone1.Value }} {{ item.extension1.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension1.Value : '' }}

{{ item.phone2.Value }} {{ item.extension2.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension2.Value : '' }}

{{ item.phone3.Value }} {{ item.extension3.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension3.Value : '' }}

{{ item.phone4.Value }} {{ item.extension4.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension4.Value : '' }}

{{ item.phone5.Value }} {{ item.extension5.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension5.Value : '' }}

{{item.phoneHours.Caption}}:

{{item.email.Caption}}:

פקס:

{{item.officeHours.Caption}}:

{{item.messages.Caption}}:

{{item.postAddress.Caption}}:

כתובת:

{{ item.FullAdress.Value }}

קישורים:

{{ note.LinkTitle.Value }}:

שירותי המרכז:

{{ item.servicesProvided.Value }}

טפסים מקוונים: