סיוע במצבי משבר

דיווח על פגיעה בקטין או בחסר ישע

בכל מקרה של חשש לפגיעה בקטין או בחסר ישע, דווחו על כך למחלקה לשירותים חברתיים או למשטרה.

לפרטי הקשר של מחלקות הרווחה בעיר >>

על פי תיקון מס' 26 לחוק העונשין, חייב אדם, אם יש לו יסוד סביר להניח כי נעשתה פגיעה בקטין או בחסר ישע בידי האחראי עליו, לדווח על כך לעובד סוציאלי שמונה על פי חוק (הנמצא בכל מחלקה לשירותים חברתיים) או למשטרה. חובת דיווח מחמירה הוטלה על האחראים לקטין ולחסר הישע, וכן על אנשי מקצוע אשר מידע זה הגיע אליהם מתוקף תפקידם ועיסוקם.

עובדים סוציאליים, ובהם עובדים סוציאליים לחוק הנוער, פועלים בכל יום, לאורך כל שעות היממה, למנוע ולהפסיק מצבים של התעללות פיזית, מינית ונפשית כלפי ילדים ובני נוער בגילאי לידה עד 18. מסגרות חירום ומקלטים ערוכים לקבלה מיידית של ילדים ובני נוער הזקוקים להגנה ולקורת גג.

טיפול במשפחות במצבי משבר וגירושין

 
 

משפחות הנמצאות בסכסוך גירושין ומתקיימים בעניינן הליכים משפטיים בבית משפט לענייני משפחה או בית דין דתי, מופנות לעתים על ידי הערכאות המשפטיות לעובד סוציאלי לעניין סדרי דין לצורך עריכת תסקיר. תסקיר הינו חוות דעת הכוללת הערכה מקצועית והמלצות לגבי טובתם של הקטינים בסכסוך המשפחתי.

הנושאים בהם מתערבים עובדים סוציאליים לעניין סדרי דין, על פי פניית בית המשפט, הינם: משמורת וחלוקת זמני שהות של הקטינים עם הוריהם הנמצאים בסכסוך גירושין, מינוי אפוטרופוס לקטינים חולי נפש ומפגרים, הכרה באבהות, היתר נישואין לקטינות, אלימות במשפחה, החזרת ילדים חטופים על פי אמנת האג, שינוי שם ועוד.

בהליכים משפטיים, עובדים סוציאליים לסדרי דין יגישו תסקירים לבתי המשפט, על פי הנחייתם, בנושאים כמו משמורת, חלוקת זמני שהות, אלימות במשפחה, הכרה באבהות, מנוי אפוטרופוס ואחרים. מערך השירותים החברתיים מפעיל מרכזי קשר הורים ילדים - מסגרת מגינה מכילה ומפקחת המאפשרת (בהנחיית בית המשפט) תהליכים בונים של מפגש והידוק הקשר בין הורה לילדו.

מרכז קשר הורים ילדים

 
 

מרכז הקשר העירוני הינו מסגרת מגינה, המאפשרת מפגשים בין הורים (ביחד או לחוד) לילדיהם, כשהמפגש אינו יכול להתקיים באופן עצמאי.
המסגרת הינה תומכת, מקצועית ומסייעת במצבים של נתק בבניית קשר מחודש בין ילדים להורים או שימור קשר יציב ורצוף במצבים של סכסוכי גירושין חריפים, אשר כתוצאה מהסכסוך ישנה הפרעה בקשר שבין ילדים להורה. המפגשים במסגרת הקשר הינם מוגבלים בזמן ומטרתם לאפשר קשר עצמאי נורמטיבי בין ילדים והורים. 

הפנייה למרכז קשר בנושאים אישיים הינה באמצעות עובדים סוציאליים (לסדרי דין) במחלקות לשירותים חברתיים.

לשאלות כלליות בלבד ניתן לפנות למרכז גם באופן מקוון.

אלימות במשפחה

מרכז אור-נור לשלום המשפחה - ייעוץ, הכוונה וטיפול

מרכז אור-נור הינו המרכז לטיפול ומניעה במצבי קונפליקט בין בני זוג ואלימות במשפחה, הפועל בעיר החל מאפריל 2020, בחסות משרד הרווחה ועיריית תל אביב-יפו.

המרכז מציע אבחון, הערכת מסוכנות וטיפולים עבור נשים, גברים מעל גיל 18, וילדים החשופים לאלימות, תושבי תל אביב-יפו, המתמודדים עם ההשלכות השונות של אלימות בתוך המשפחה. אנו מציעים טיפולים פרטניים ו/או קבוצתיים אשר נמשכים בין שנה לשנתיים בהתאם לצורך.

אלימות במשפחה בכל קונסטלציה שבה היא מתרחשת (בין בני זוג, בין הורים לילדים, בין אחים וכלפי קשישים) גורמת לעתים לצלקות נפשיות ממושכות ומייצרת מצבי סיכון ממשיים. צוות המרכז כולל מטפלים ומטפלות בעלי הכשרה וניסיון בטיפול ייעודי בדינמיקה ובהשלכות השונות של אלימות בתוך המשפחה.

שאלון לבדיקה עצמית - הערכת סיכון לאלימות בין זוגית

 

למידע נוסף ולקבלת אבחון, הערכה וטיפול ניתן לפנות בטלפון: 03-7246565.

למענה אנושי: ימים א'-ה' 15:00-8:00

למענה של משיבון והשארת הודעה: ימים א'-ה', בסופי שבוע ובחגים: החל מ-15:00.

כתובת מייל: Or-nur@mail.tel-aviv.gov.il

פקס: 03-7240024.

תחנות לטיפול זוגי ומשפחתי

זוגות ומשפחות במצבי משבר ביחסים בין בני הזוג, הורים וילדים, אחים, או יחסים בין דוריים יכולים לפנות לתחנות לטיפול זוגי ומשפחתי באזור מגוריהם. הטיפול ניתן על ידי עובדים סוציאליים בעלי מומחיות בטיפול זוגי ומשפחתי.
כיום מוצע השרות באגף דרום ובאגף מרכז צפון. לקבלת טיפול ניתן לפנות ישירות לתחנות. הטיפול כרוך בתשלום (מדורג).

מרכז מעיין - המרכז הרב תחומי לטיפול בטראומה מינית

מרכז מעיין הינו מרכז רב תחומי לטיפול בטראומה מינית הפועל בעיר החל מנובמבר 2018, בחסות משרד הרווחה ועיריית תל אביב-יפו.

המרכז מציע טיפול פרטני, ארוך טווח, לנשים וגברים מעל גיל 18, תושבי תל אביב-יפו והסביבה, המתמודדים עם ההשלכות השונות של פגיעות מיניות. כמו כן, למטופלי ומטופלות המרכז ישנה אפשרות להיות במעקב פסיכיאטרי ולהשתתף בקבוצות טיפוליות לפי הצורך.

פגיעה מינית הנה חוויה טראומטית אשר עלולה לגרום למצוקה רגשית ולפגיעה משמעותית בתפקוד, גם שנים לאחר שהאירוע הטראומטי הסתיים. צוות המרכז כולל מטפלים ומטפלות בעלי הכשרה וניסיון בטיפול ייעודי בהשלכות השונות של טראומה מינית. 

למידע נוסף ולקבלת טיפול ניתן לפנות בטלפון: 03-7242405

{{ pb.phoneBookClient.title }}
{{item.headerStr}}

{{ item.LinkTitle.Value }}

{{item.phone1.Caption}}:

{{ item.phone1.Value }} {{ item.extension1.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension1.Value : '' }}

{{ item.phone2.Value }} {{ item.extension2.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension2.Value : '' }}

{{ item.phone3.Value }} {{ item.extension3.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension3.Value : '' }}

{{ item.phone4.Value }} {{ item.extension4.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension4.Value : '' }}

{{ item.phone5.Value }} {{ item.extension5.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension5.Value : '' }}

{{item.phoneHours.Caption}}:

{{item.email.Caption}}:

פקס:

{{item.officeHours.Caption}}:

{{item.messages.Caption}}:

{{item.postAddress.Caption}}:

כתובת:

{{ item.FullAdress.Value }}

קישורים:

{{ note.LinkTitle.Value }}:

שירותי המרכז:

{{ item.servicesProvided.Value }}

טפסים מקוונים: