סיירות הורים

סיירות "הורים ערים" הינן גוף של הורים מתנדבים, שהוקם בשיתוף עם עיריית תל-אביב-יפו, הפועל בגנים הציבוריים בעיר בשעות הלילה, על מנת להגן מפני הסכנות, להסביר ולהפגין אכפתיות כלפי התנהגות בני הנוער המבלים בעיר.

בשנים האחרונות, הפכה צריכת המשקאות האלכוהוליים הלא מבוקרת לתופעה רווחת בקרב ילדים ובני נוער, ולגורם משמעותי בעלייתם של מקרי אלימות. מדי סוף שבוע ובימי החופש מתמלאים הגנים הציבוריים של גוש דן בבני 12-15 שצורכים משקאות אלכוהוליים עד אובדן חושים. מאפייני הצריכה בגילאים הצעירים, חושפים את הילדים לסכנות רבות, ביניהן:

 

  • חשיפה לאלימות – הילדים שותים רחוק מעיני הציבור, במקומות שבהם הפוטנציאל לפעילות של גורמים שליליים ולמעשי אלימות גובר, ומצד שני, האפשרויות להזעיק עזרה במקרה הצורך מצטמצמות.
  • נזקים גופניים – הילדים חוששים מענישה ולכן אינם פונים לקבלת עזרה כלשהי, גם במצבים מסוכנים ביותר, כמו הרעלת אלכוהול או אירועי תקיפה ואלימות בהשפעת אלכוהול.
  • אובדן שליטה עצמית – שתייה לא מבוקרת עלולה לגרום למקרים של אלימות, השחתת רכוש והסתכנות שלא לצורך – אפילו חציית כביש יכולה להיות מסוכנת במצב של שכרות.
  • במסגרת סיירות ההורים, מתקיימת גם תכנית "שיחה לילית", שנועדה למזער התנהגות בסיכון בקרב בני נוער בגינות הציבוריות במהלך חופשת הקיץ.

 

 

איך מצטרפים?

ברחבי העיר פועלות 3 סיירות: סיירת צפון- מזרח, סיירת דרום- מזרח וסיירת יפו. יש להתחייב לפחות לערב אחד בחודש.