מידע עירוני

עיר חכמה - ביטחון וחירום

מצלמות אבטחה ולחצני ביטחון

  
 

הילדים שלכם בטוחים גם במקרי חירום - יותר מ- 1,000 מוסדות חינוך ברחבי העיר התחדשו בלחצני ביטחון טכנולוגיים ובאפליקציה השולחת בשעת מצוקה את פרטי הגן או בית הספר ואת מיקומו למשל'ט הביטחון העירוני. בנוסף, מזניקה האפליקציה סיירים וקב"טים למקום ומאפשרת שידור וידאו חי למרכז השליטה. תל-אביב-יפו היא העיר הראשונה בארץ שעושה שימוש בטכנולוגיית השליטה והבקרה בחירום ובשגרה, אשר מתווספת לטכנולוגיות מתקדמות נוספות בעיר, המשפרות את היעילות התפעולית, איכות החיים והכלכלה המקומית בהתאם לחזון העיר החכמה.

סל"ע

  
 

שומרים עליכם - תושבי תל אביב-יפו זוכים לתחושת ביטחון גבוהה במיוחד הודות לסיירת לביטחון עירוני (סל"ע), שתפקידה להגביר את תחושת הביטחון האישי של תושבי העיר ובעלי העסקים הפועלים בה. הסיירת פועלת בכל ימות השבוע, לאורך כל היממה, בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, הפיקוח העירוני ומשל"ט המצלמות באגף הביטחון ושירותי החירום. ניתן לפנות אל הסיירת באמצעות מוקד שירות 106 פלוס, המרכז את הפניות ומנתב אותן אל פקחי הסיירת בשטח או אל המשטרה בהתאם לאופי הפנייה.

 

למידע נוסף על סל"ע

משל"ט ביטחון עירוני

  
 

בכל שעה ביום, יש מי ששומר עליכם - מרכז השליטה של הביטחון העירוני ממפה את המידע הנאסף מכ-600 מצלמות המשדרות בכל שעה מכל רחבי העיר, ומסוגלות לזהות אירועים חריגים שונים העלולים להיחשד כגניבה, פגיעה ואפילו שוטטות. חמ"ל המשל"ט מקבל גם קריאות המגיעות למוקד השירות 106. היכולת לצפות בעיר כולה ולהתעדכן מיידית דרך מוקד 106 מאפשר למשל"ט תגובה מהירה והעברה מיידית של אירועים חריגים לפקחים ולסיירי בטחון המוזעקים במקרה הצורך לטפל בהם.

מב"ט - תכנית חוסן במצבי משבר

מוכנים לכל תרחיש - תל אביב יפו מקדמת תכנית חוסן עירוני שמטרתה לאפשר לעיר לעמוד בפני אתגרים פיזיים, חברתיים וכלכליים ולהפוך את העיר לטובה יותר, בזמנים טובים וגרועים, לטובת כל תושביה. התוכנית מתייחסת לזעזועים אקוטיים כגון רעידות אדמה, הצפות, ומעשי טרור, אך גם ללחצים כרוניים המחלישים את העיר לאורך זמן כגון אבטלה גדולה, אלימות גואה, פערים חברתיים משמעותיים וכד'. בין השאר מפותחות במסגרת התוכנית פלטפורמות חכמות לאנרגיה ויצירת שכונות מקיימות, יוזמות לכלכלה שיתופית ומטבע מקומי, שיפור תשתית המתנדבים בעיר, שימור המשאבים הטבעיים בחוף הים והגנה על המצוק החופי ועוד.
חזרה לתחילת העמוד