מידע עירוני

עיר חכמה - תכנון ובנייה

תכניות דיור בר השגה


בשנים האחרונות מובילות יחדיו עיריית תל-אביב-יפו והחברה העירונית "עזרה ובצרון", את הקמתם של פרויקטים ראשונים מסוגם לדיור בר השגה בעיר. מטרת המהלך הינה לתרום ליצירתה של תשתית קהילתית דינמית וחזקה, לצד איכות חיים מתקדמת, שני ערכים העומדים בבסיסה של תפיסת ההתחדשות העירונית בתל-אביב-יפו. במסגרת הפרויקטים מוגרלות יחידות דיור להשכרה במחירים מוזלים, במיזמי נדל"ן באזורים שונים בעיר. העולים בהגרלה זוכים לחוזי שכירות יציבים למשך שלוש שנים, עם אופציה להארכה לשנתיים נוספות.


למידע נוסף אודות דיור בר השגה

תיק מידע להיתר בנייה

  
 

מינהל הנדסה מטפל בבקשות למידע להיתר בניה המוגשות באתר מינהל התכנון, באמצעות מערכת רישוי זמין. תיק המידע יכלול מידע ממוקד לגבי המגרש המבוקש, הן מבחינה מרחבית (תכניות חלות, זכויות בנייה, הגבלות בנייה, מידע על תשתיות וכד'), הן מבחינת השימושים המותרים בו והן מבחינת התכן הנדרש, החבות בהיטל השבחה וכד'. בנוסף מפורסמים באתר העירוני מדריכים לקבלת המידע להיתר בנייה וכן פרטי קשר לצורך קבלת תמיכה טלפונית.


 

למידע נוסף אודות תיק מידע להיתר בניה

ארכיון תיקי בניין אונליין

  
 

אין צורך לכתת רגליים עד לבניין העיריה - סרקנו עבורכם את כל תיקי הבניין לארכיון דיגיטלי שחוסך לכם זמן יקר. בארכיון תוכלו לעיין אונליין בכל תיקי הבניין, לשימושכם החופשי. מידי יום מתווספים למערכת מסמכים חדשים עבור בקשות לקבלת היתרי בנייה המוגשות לעירייה. ריכוז המסמכים השונים בתיק אחד מאפשר תיעוד מהימן של כל ההתרחשויות הקשורות בבניין עצמו לאורך זמן ומשמש, מעצם כך, את כל אזרחי העיר, את מחלקות העירייה השונות ואת בתי המשפט ומכאן חשיבותו הרבה.


 

לכניסה לארכיון

בדיקת זכויות בנייה אונליין

  
 

כל המידע בלחיצת כפתור אחת - המערכת המקוונת לבדיקת זכויות בנייה מאפשרת לבדוק באופן מקוון את אפשרויות הבנייה והשימוש הניתנים לגבי חלקת קרקע מסוימת. המידע כולל גוש וחלקה, רשימת תכניות החלות על הקרקע וסטטוס, יעוד ושימושים על פי תכנית בנין עיר, שטחי בנייה, קווי בניין, גובה, אפשרויות בנייה חדשה או תוספות, התראות, הסדרי קרקע, בניין לשימור, מסמכי מדיניות תכנונית ועוד.

 

לכניסה למערכת המקוונת

הליך רישוי מקוון

  
 

מערכת הרישוי המקוון  מאפשרת הגשת בקשות להיתרים בצורה מקוונת, ללא צורך בנייר. המערכת מאפשרת ייעול וקיצור הליכי רישוי, קליטת בקשות באופן דיגיטלי, וטיפול אוטומטי בהוצאת ההיתר.
 תהליך הרישוי המקוון מחולק לשלבים נוחים על פי ההנחיות והאישורים הנדרשים, מהכנת הבקשה דרך הגשתה, הטיפול בוועדה, מילוי דרישות ובדיקה סופית, וקבלת ההיתר. ניתן לבדוק ולעקוב אחר סטטוס הטיפול בבקשה באמצעות המערכת המקוונת לבדיקת סטטוס הטיפול בבקשה להיתר בנייה, וכן לראות את תאריכי האישורים שהתקבלו מגורמים חיצוניים הקשורים להליך הרישוי.
המערכת הינה חלק ממהפכת הרישוי המקוון, שכללה בין השאר סריקה של כל תיקי הבניין כדי שניתן יהיה לעיין בהם מהבית ללא צורך בהגעה לעירייה, מערכת מידע מבוססת G.I.S, שליחת טפסי 4 ותעודות גמר עם שליח עד הבית ועוד.
המערכת המקוונת פותחה בהתאם לצרכים ולמאפיינים הייחודיים של העיר ומתממשקת עם שאר מערכות המחשוב העירונית, שמטרתן לשפר את השירות ולייעל את ההליכים, לתרום לאחידות, שקיפות, מקצועיות ולקצר את לוחות הזמנים.


למידע נוסף אודות ההליך ולכניסה למערכת המקוונת

חזרה לתחילת העמוד