מידע עירוני

עיר חכמה - תחבורה וחניה

התכנית האסטרטגית לתחבורה חכמה

  
 

עיריית תל-אביב-יפו נמצאת בתהליך תיקוף של תכנית אסטרטגית חדשה לתחבורה חכמה, הנשענת על תכניות דומות מערים חכמות גדולות בכל רחבי העולם. העירייה נמצאת בתהליך בחינת מגמות וחיבורן לעשייה העירונית - תחבורה בת קיימא, חניה חכמה, הורדת מדדי זיהום אוויר, הסעת המונים ועוד. התכנית נבחנת על פי מדדים של זמן, מורכבות וחיסכון כלכלי.

פיילוט מוניטור תחבורתי

  
 

עובדים על פרויקט חדש ומסעיר שישנה את הדרך בה אתם נעים בעיר - במסגרת שיתוף פעולה עם חברת MOBI מיקמה העירייה בכניסות הדרומיות לעיר וברחוב רוטשילד חיישני מצלמות ובלוטות'. הפיילוט מאפשר ספירת רכבים נכנסים לעיר, בחינת כמות הזמן המבוזבז בכבישים ואספקת תמונת מצב למקבלי ההחלטות, עבור תכנון אסטרטגי וביצועי. בימים אלו נשקלת הרחבת הפרויקט לטבעת נוספת של כניסות לשדרות וצירים מרכזיים, ולהסתכלות כוללת על גוש דן.

אוטו-תל

  
 

למה להחזיק כלי רכב פרטי כשאפשר לחלוק רכב שיתופי? אוטותל הוא מיזם שיתוף רכבים לנסיעות קצרות בעיר. הוא עוזר לחסוך בהוצאות ובחיפושי חניה, זמין וידידותי לשימוש ותורם לאיכות הסביבה. מערך שיתוף כלי הרכב "אוטו-תל" הינו חלק מהמאמצים העירוניים לקדם פתרונות תחבורה חדשניים ואלטרנטיביים בעיר. הפתרונות עתידים לספק מענה תחבורתי, שיאפשר לתושבי העיר ולמבקריה לוותר על רכבם הפרטי ולהתנייד בעיר בתחבורה ציבורית בלבד כדי לצמצם את העומס בכבישים ואת זיהום האוויר ולהוזיל במעט את יוקר המחיה.
מערך אוטו-תל מאפשר למנויים לאסוף רכב מנקודה אחת בעיר ולהחזירו בנקודה אחרת. את רכבי אוטו-תל ניתן להחנות במקומות חניה ייעודיים, המסומנים על גבי שטח הכביש, או בכל מקום חניה מוסדר בעיר (כחול-לבן). עלות השירות מורכבת מדמי מנוי חודשיים ומעלות הנסיעות לפי דקה, וכוללת בתוכה את עלות התחזוקה, הדלק והביטוח.

למידע נוסף ולהצטרפות

קווי לילה

  
 

קווי לילה הם קווי תחבורה ציבורית הפועלים מאזורי המגורים אל מוקדי הבילוי ובחזרה, מחצות ועד 4:00 לפנות בוקר. קווי הלילה מאפשרים לצעירים בכל הארץ לצאת, לבלות ולחזור הביתה בשלום, בלי להסתכן בנהיגה בשכרות ובלי להוציא סכומי כסף נכבדים על דלק, מוניות וחניה. הנסיעה בקווי הלילה היא בעלות של נסיעה רגילה בתחבורה הציבורית, בכל אמצעי התשלום התקפים בשעות היום, כולל הנחות, כרטיסיות, "רב-קו" וכרטיסי "חופשי חודשי".
במהלך חופשת הקיץ ובמהלך כל חופשות התלמידים, פועלים מרבית הקווים במתכונת יומיומית, פרט ליום שישי.
במהלך שנת הלימודים, פועלים הקווים בימי חמישי ובמוצ"ש. תדירות הקווים - מדי 30-20 דקות. הקווים מופעלים על ידי משרד התחבורה וחברות התחבורה הציבורית בשיתוף עם עיריית-תל-אביב-יפו.

למידע נוסף על קווי הלילה

שיתוף פעולה עם חברת Waze

  
 

תל-אביב-יפו הייתה אחת מ-10 הערים הראשונות שיצרו קשר ממוכן עם חברת Waze. במסגרת שיתוף הפעולה מקבלת העירייה דיווחי עומסים עדכניים ומדווחת ל- Waze על רחובות סגורים ברחבי העיר, כך שהמידע מופיע באופן עדכני למשתמשי האפליקציה, שיכולים להתכונן לסגירה עצמה ולקבל התראות. העירייה עושה שימוש במידע המתקבל מ- Waze לצורך הכוונה טובה יותר של מערך הרמזורים, ולקבלת תמונת מצב בזמן אמת. בכך מתקדמת העיר תל-אביב-יפו לקראת מערכת טובה יותר של תחבורה שיתופית המבוססת על חוכמת ההמונים.


לרחובות סגורים לתנועה ולמפה מקוונת המתעדכנת באופן שוטף

תל-אופן

  
 

תתחילו לדווש! תל-אופן הוא שירות עירוני להשכרת אופניים, המאפשר לרכוב מכל מקום לכל מקום, ולהחזיר את האופניים לאחת התחנות הפרוסות ברחבי העיר, בסמוך למקומות העבודה, ולאזורי המגורים והבילוי.
השירות פתוח וזמין לכולם - תושבי תל-אביב-יפו, מבקרים ותיירים, ופועל לאורך כל שעות היממה, 364 ימים בשנה. ניתן לרכוש מנוי שנתי, שבועי או יומי, ולהתחיל כבר עכשיו ליהנות מכ-70 ק"מ של שבילי אופניים בעיר.

למידע נוסף ולרכישת מנוי

מצלמות אכיפה בנתיבי תחבורה ציבורית

  
 

נותנים קדימות לתחבורה ציבורית - כחלק מתכנית מקיפה של משרד התחבורה ועיריית תל-אביב-יפו לייעול מערך התחבורה הציבורית ולשיפור איכות חיי התושבים, נכנסו לפעילות מצלמות האכיפה האוטומטיות בנתיבי התחבורה הציבורית. מצלמות האכיפה יצלמו במהלך 24 שעות ביממה בזמן שנתיב התחבורה הציבורית פעיל, והצילומים יועברו ישירות למרכז השליטה המאויש בפקחים מוסמכים שיצפו בנעשה ויבצעו אכיפה בגין שימוש שלא כדין בנתיבי התחבורה הציבורית.


למידע נוסף על מצלמות הנת"צים

מינהלת הרכבת הקלה

  
 

הנה באה הרכבת! באוגוסט 2015 החלה הקמת הרכבת הקלה, אשר תפעל בהנעה חשמלית, תפחית את הרעש ואת זיהום האוויר ותשפר את איכות חיי התושבים. הפעלתה תשפר משמעותית את זמינות התחבורה הציבורית בצירים בהם תעבור.
החברה הממשלתית נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים בע"מ) היא האחראית על תכנון מערכת הסעת ההמונים של מטרופולין תל-אביב ועל הקמת הקו האדום. עם צאתו של הפרויקט לדרך, הקימה עיריית תל-אביב-יפו את מינהלת הרכבת הקלה, האחראית על ריכוז ותיאום עבודת העירייה עם גופים חוץ-עירוניים בכל התחומים הקשורים למערכות תחבורה עתירות נוסעים בתחום תל-אביב-יפו. המינהלת פועלת להבטחת העדיפות הראויה לפעילות העירונית הנדרשת ולתכנון קווי הסעת המונים, ביצועם והפעלתם, תוך תיאום מיטבי בין כל הגורמים והגופים הציבוריים והפרטיים המעורבים.
בתחום העיר תל-אביב-יפו, לאורכה של דרך בגין, בואכה רחוב הרכבת ולכיוון מתחם התחנה, תיסע הרכבת בתוואי תת קרקעי, ולאורכן של שדרות ירושלים ביפו תיסע בתוואי עילי.


למידע נוסף על הרכבת הקלה

חניה סלולרית

  
 

מצאתם חניה? תושבי העיר והמבקרים בה יכולים לשלם על החניה ברחובות העיר ובחניוני אחוזות החוף באמצעות אפליקציות החניה הסלולריות פנגו, סלו ואיזיפארק. ברחובות המסומנים בכחול-לבן, מותרת החניה לצד המדרכה באחד מאמצעי התשלום המפורטים, בימים א'-ה', משעה 09:00 עד 19:00 ובימי ו' וערבי חג, משעה 09:00 עד 13:00. במקומות בהם מוצב תמרור המתיר חניה לבעלי תו מתאים לאזור (משעה 17:00 עד 09:00 למחרת), החניה מותרת רק לבעלי התו המתאים בלבד. חשוב להדגיש, כי אם מוצב תמרור בתחילת הרחוב, יש לפעול על פי הוראות התמרור, גם אם הן שונות מן השעות המצוינות לעיל.

 

למידע נוסף אודות חניה סלולרית

תשלום דוחות מקוון וביטול דוחות חניה מקוון

  
 

קיבלתם דוח חניה? תוכלו לשלמו באופן מקוון במערכת לאיתור דוחות חניה ואכיפה. המערכת מיועדת לצפייה בדוחות חניה ואכיפה שנתקבלו בעיר תל-אביב-יפו וטרם שולמו וכמובן גם לתשלום דוחות החניה. לצפייה בריכוז הדוחות יש להזין במערכת את פרטי ת.ז של החייב, את מספר הרכב ומספר דוח החניה.
רוצים להגיש בקשה לביטול הודעת תשלום הקנס? תוכלו לעשות זאת באמצעות טופס מקוון באתר האינטרנט העירוני, ללא תור וללא המתנה.


למערכת איתור ותשלום דוחות חניה
לבקשה מקוונת לביטול דוח חניה

תו חניה עד הבית

  
 

למה לצאת מהבית כשאפשר להזמין תו חניה אונליין? תושבי העיר מוזמנים להגיש בקשה להנפקת או חידוש תו חניה באמצעות טופס מקוון ולקבלו ישירות לביתם. התו ישלח בתיאום שליח תוך 3 ימי עבודה מאישור הבקשה בעירייה בצירוף כל המסמכים הנדרשים, על פי הצורך. השירות ניתן ללא תשלום. ניתן לבדוק את סטטוס הפנייה שהוגשה במערכת המקוונת.
תו החניה של תל-אביב-יפו מאפשר לחנות ללא תשלום בכל העיר בתחום חניה מוסדרת (בסימון כחול-לבן) ועל פי הוראות התמרור במקום. במקומות בהם מוצב תמרור המתיר חניה לבעלי תו מתאים לאזור (משעה 17:00 עד 09:00 למחרת), החניה מותרת רק לבעלי התו המתאים בלבד.
התו הוא אישי ואינו ניתן למסירה או להעברה לאדם אחר.


להזמנת תו חניה עד הבית

חזרה לתחילת העמוד