כלבים

בדף זה:

בעלי כלבים? שוקלים להביא הביתה את החבר הכי טוב החדש שלכם? בעמוד זה תוכלו למצוא את כל המידע אודות אימוץ, חיסונים, רישיונות, פינות שחרור לכלבים, ועוד.

 

אימוץ כלבים

החלטת לאמץ כלב? מזל טוב! מחקרים מוכיחים כי בעלי חיים תורמים לנו מבחינה פיזית, בריאותית, רגשית וחברתית, עוזרים להתפתחות ילדים, מונעים תחושת בדידות, מספקים הנאה ושמחה ומעלים את המורל.

ניתן לאמץ כלבים וחתולים במקלט העירוני.

 • {{ item['summary'].Value != "" && fp.displayDescription == 'True' ? fp.commonFunc.TruncateString(item['Title'].Value, 35) : item['Title'].Value}}

  {{ fp.commonFunc.TruncateString(item['summary'].Value, 85) }}

  פרטים נוספים

חיסונים ורישיונות

על בעלי כלבים לחסן אותם מדי שנה מפני מחלת הכלבת ומחלות נוספות, ולהוציא להם רישיון. חיסון נגד כלבת והוצאת רישיון ניתן לבצע בשירות הווטרינרי או אצל כל רופא וטרינר מורשה. מומלץ גם לעקר ולסרס את הכלב (אצל וטרינר פרטי). לכלבים מעוקרים תינתן הנחה בהצגת אישור על ביצוע הניתוח מהרופא הווטרינר האישי.

 

העירייה הכניסה לשימוש מערכת מחשוב המאפשרת לכל רופא וטרינר פרטי מורשה לחסן ולהנפיק רישיון לכלב של תושבי תל-אביב-יפו. אין צורך בהצגת הודעה לחידוש רישיון. לאחר החיסון יונפק רישיון להחזקת הכלב.
המחלקה הוטרינרית תמשיך להציע חיסונים נגד כלבת והוצאת רישיונות לכלבים במחירי העלות (המופיעים מטה) שנקבעו על ידי המדינה.

השירות ינתן במחלקה הוטרינרית, ברחוב ש"י עגנון 1, בימים א'-ה' משעה 7:45 עד 14:45. אין צורך בקביעת תור מראש או בהצגת הודעה על חידוש הרישיון. במקום חניה נוחה חופשית לשירותכם.

 

 

שימו לב! הכלבת הינה מחלה מסוכנת, קטלנית וחשוכת מרפא, לכם ולכלביכם. אל תדחו את החיסונים!

וטרינר העיר קורא לבעלי הכלבים הלא מעוקרים ומסורסים להקדים ולעקר את הכלבים, כדי למנוע המלטות לא רצויות שבעטיין נולדים בכל שנה אלפי כלבים שמתקשים למצוא בית חם. בנוסף יהנו בעלי הכלבים המעקרים ומסרסים אותם מהנחה גדולה במחיר אגרת הרישיון, של עד כ-80% בכל שנה. למידע על פטור מהאגרות החדשות

שימו לב! במקרה של מעברי דירה או אובדן הכלב, תוכלו לקבל בחזרה את אגרת הרישיון ששולמה, זאת רק בתנאי שהתהליך לא הושלם והרישיון לא הונפק.

תושב חדש בעיר?

ברוך הבא! אם לכלבך כבר יש רישיון שנעשה בעיר אחרת, עליך רק לעדכן את פרטיו במחלקה הווטרינרית (פרטי הקשר מופיעים מטה), וישלח לביתך רישיון חדש. רישום הכלב במחלקה הווטרינרית חשוב מאוד למקרה שילך לאיבוד ויגיע למקלט העירוני או לכל עמותה המטפלת בבעלי חיים, כדי שיוכלו לאתר אותך בכתובתך המעודכנת. ניתן לשלם עבור אגרת הרישיון באמצעות כרטיס אשראי בטלפון (בפרטי הקשר של המחלקה הווטרינרית המופיעים מטה).

מאגר רישום הכלבים

 
 
כלבים בעלי רישיון נרשמים אוטומטית במאגר רישום הכלבים. על פי הנוהל, ניתן יהיה למצוא את מספר הטלפון של בעל הכלב בחיפוש על פי שבב או על פי שמו של בעל הכלב. אם אינך מעוניין שמספר הטלפון שלך יופיע, עליך למלא בטופס המצורף את הפרטים הבאים: שם בעל הכלב, מספר תעודת זהות של בעל הכלב, ומספר השבב של הכלב. את הטופס יש להגיש למרכז הארצי לרישום כלבים, בכתובת, פקס או דוא"ל המופיעים מטה.

חיסון כלבי נחייה ללא תשלום

אם אתם עיוורים תושבי תל-אביב-יפו, תוכלו לקבל חיסון לכלבי הנחייה שלכם ללא תשלום אצל הווטרינר העירוני. ניתן להגיע למחלקה הווטרינרית בשעות הקבלה, ימים א'-ה', בשעות 14:45-07:45, ללא תיאום מראש.

עיוורים המתקשים להגיע למחלקה הווטרינרית עם כלבם יכולים לפנות לוטרינר העירוני בבקשה מיוחדת לחיסון במקום העבודה או בבית הפרטי על ידי רופאים עירוניים.

ניתן לתאם את השירות באמצעות פרטי הקשר המופיעים מטה (טלפון, פקס או מייל).

כלבים עזובים או משוטטים ללא בעלים

נתקלתם בכלב משוטט ללא בעלים, הנראה פצוע, מוזנח או חולה? יש מי שדואג!
פנו למוקד 106 +, והמחלקה הווטרינרית תגיע לאסוף אותו למקלט העירוני או תעביר את הפניה לוטרינר תורן.

אובדן כלב

מצאתם כלב שהלך לאיבוד?

צרו קשר עם מוקד 106. הווטרינר העירוני וגם וטרינרים פרטיים רבים יוכלו לסרוק את השבב של הכלב ולאתר את בעליו דרך המרכז הארצי לרישום כלבים.

 

כלבכם הלך לאיבוד?

למקלט ברחוב ש"י עגנון 1 מגיעים כלבים שנמצאו ללא בעליהם ברחבי העיר. במקלט לא מוסרים מידע טלפוני אודות הכלבים שנמצאו עקב חשש מטעויות בזיהוי, העשויות לגרום לאזרחים המחפשים את כלביהם לעגמת נפש רבה. במקרה של אובדן כלב, מומלץ להגיע למקלט, ובמקביל לפנות לעזרת העמותות למען בעלי חיים. כמו כן, מומלץ לבקר במחלקות הווטרינריות בהרצליה, רמת גן, צומת מסובים ולוד. מומלץ לבדוק כל יומיים בכל המקלטים לבעלי חיים. חשוב גם לדווח על אובדן הכלב למרכז הארצי לרישום כלבים, שיעדכנו את כתובתכם במקרה והכלב ימצא באחד המקלטים.

 

כדי לשחרר כלב שהגיע אל המקלט העירוני יש להצטייד בתעודת זהות, רישיון להחזקת הכלב ואמצעי תשלום.

הובלת בעל חיים לתצפית: 81 ש"ח
יום אירוח בתצפית/ מקלט: 35.5 ש"ח

טיפול בכלבים

 
 

בנוסף לאוכל ושתיה, וכמובן - חום ואהבה, יש להוציא את כלבכם לטיול לעשיית צרכיו לפחות פעמיים ביום. כאשר מטיילים עם הכלב עליו להיות קשור ברצועה. שים לב! אם ברשותך כלב המוגדר על ידי החוק ככלב מסוכן, רצועה אינה מספיקה. יש לקרוא היטב את ההנחיות לבעלי כלבים מסוכנים (מופיעות בדף למטה).
בעיר קיימות פינות לשחרור כלבים מיוחדות בהן ניתן לשחרר כלבים. שים לב! יש לאסוף את צואת הכלבים בשקית ולהשליכה לפח. יש להצטייד בשקיות לאיסוף הצרכים.

כלבים מסוכנים

שים לב! כלבים מסוכנים הם כלבים המשתייכים לאחד הגזעים המסוכנים, או שהם הכלאה של גזע מסוכן.
על פי החוק להסדרת הפיקוח על כלבים, אלו הגזעים המסוכנים:

 1. אמריקן סטפורשייר
 2. בול טרייר
 3. דוגה ארגנטיני
 4. טוסה יפני
 5. סטפורשייר בול טרייר
 6. פיט בול טרייר
 7. פילה ברזילאי
 8. רוטווילר


מהן חובותיו של בעל כלב מסוכן?

 1. ביצוע עיקור או סירוס לכלב.
 2. הצבת שלט "זהירות כלב מסוכן" בכניסה לחצר, באותיות בגודל 5 ס"מ לפחות.
 3. בטיולים ובמרחב הציבורי, על הכלב להיות קשור ברצועה קצרה, מוחזק על ידי אדם בן 18 לפחות השולט בו באופן מוחלט, ופיו חסום במחסום. אין להעביר את הכלב לאדם אחר.

מחלת הלישמניה הויסצרלית

שימו לב! האם כלבכם מתגרד הרבה? האם הוא סובל מדלקות קשות בעור, בעיקר באיזורי האף והאוזניים? האם הוא סובל מבעיות עור אחרות, או מירידה במשקל והתנהגות חריגה? אל הווטרינר העירוני הגיעו לאחרונה דיווחים על כלבים החולים במחלת הלישמניה הויסצרלית, בה עלולים להידבק גם בני אדם דרך עקיצות. אם כלבכם סובל מאחד מהתסמינים שצויינו, יש לגשת אל הווטרינר הפרטי לבדיקה ולטיפול במחלה.

תולעת הפארק

לאחרונה עולים מספר האיבחונים בכלבים שלקו במחלה במרכז הארץ. תולעת הפארק נגרמת על ידי תולעת המכונה בלעז ספירוצרקה לופי, הנמצאת בחיפושיות זבל, זוחלים ויונקים קטנים, המשמשים כ"פודקאי משני". הכלב משמש "פודקאי עיקרי" לאחר שבלע את התולעת. לאחר תקופת דגירה של עד חמישה חודשים מתמקמות התולעים במערכת העיכול, מערכת הנשימה, דרכי השתן וכלי דם וגורמים לכלב נזקים קשים, שעלולים לגרום למוות פתאומי, לעיתים ללא סימנים קליניים חריגים.

 

אמצעי מניעה

 • מניעת בליעה של חיפושיות וזוחלים במהלך הטיול בפארקים באמצעות השגחה וחסימת פי הכלב.
 • בדיקת צואה וטיפול מונע אצל הווטרינר המטפל.
 • איסוף צואת הכלב, המשמשת כמקור המזון לחיפושיות הזבל, שהינן הגורם המרכזי בהדבקה.

אין דיווח על סכנה לאדם מתולעת הפארק.
הימנעות מהידבקות בתולעת הפארק

דוחות על פי חוקי העזר השונים (למעט דוח חניה ולרבות דוח חניה בגן)

ניתן לאתר ולשלם דוחות שניתנו על פי חוקי העזר העירוניים, בתחומי העיר תל- אביב- יפו, בנושאי פיקוח, רישוי עסקים, חניה בגנים ובגינות, סדר וניקיון, כלבים, עישון, מודעות שנתלו במקומות אסורים, שילוט ועוד, באמצעות מערכת לאיתור דוחות.
לחצו כאן למידע נוסף בנושא איתור ותשלום דוחות על פי חוקי עזר.
אם ברצונכם להגיש בקשה לביטול דוח (הודעת תשלום קנס) שניתן על פי חוקי העזר העירוניים, עליכם לפנות אלינו בכתב תוך 30 ימים מיום קבלת הדוח. תוכלו לפרט את הנימוקים בטופס הבקשה ולצרף את המסמכים המאמתים את טענותיכם. לחצו כאן למידע נוסף בנושא בקשה לביטול דוחות על פי חוקי עזר.

{{ pb.phoneBookClient.title }}
{{item.headerStr}}

{{ item.LinkTitle.Value }}

{{item.phone1.Caption}}:

{{ item.phone1.Value }} {{ item.extension1.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension1.Value : '' }}

{{ item.phone2.Value }} {{ item.extension2.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension2.Value : '' }}

{{ item.phone3.Value }} {{ item.extension3.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension3.Value : '' }}

{{ item.phone4.Value }} {{ item.extension4.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension4.Value : '' }}

{{ item.phone5.Value }} {{ item.extension5.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension5.Value : '' }}

{{item.phoneHours.Caption}}:

{{item.email.Caption}}:

פקס:

{{item.officeHours.Caption}}:

{{item.messages.Caption}}:

{{item.postAddress.Caption}}:

כתובת:

{{ item.FullAdress.Value }}

קישורים:

{{ note.LinkTitle.Value }}:

שירותי המרכז:

{{ item.servicesProvided.Value }}

טפסים מקוונים: