מידע עירוני

עיר עולם ותיירות

מינהלת עיר עולם ותיירות היא חברה עירונית הכפופה ללשכת ראש עיריית תל אביב-יפו, הפועלת לטובת קפיצת מדרגה של העיר תל אביב-יפו ברמה הגלובלית, וליצירת צמיחה כלכלית ותיירותית. 

החברה מתמקדת בתחום התיירות, פיתוח כלכלי ותקשורת בין לאומית, תוך שיתוף פעולה עם גורמים עירוניים רבים, כגון לשכת דובר העירייה, קשרי חוץ וכדומה.

לאור חזונו של ראש עיריית תל אביב-יפו, מר רון חולדאי, החברה מנהלת מהלך עירוני לאומי למיצוב ופיתוח של העיר כמרכז חדשנות ויזמות, מותג בין לאומי ויעד תיירות מוביל, תוך יצירה ועידוד של פרוייקטים שיווקיים המעוררים עניין וסקרנות בערכיה ובתוצריה של העיר תל אביב-יפו ואנשיה.

מטרות ותוכניות לעתיד

תיירות | חזון ל שנת 2030 | העיר תהיה אחד היעדים העירוניים המובילים בעולם
בעשור האחרון ביצעה תל אביב-יפו קפיצת מדרגה ניכרת כיעד תיירותי, ומיצובה כעיר בין לאומית מושך אליה מדי שנה מיליוני תיירים ומבקרים.
בעשור הקרוב תנוהל התיירות בעיר במטרה להגשים את החזון בהתבסס על שלושה עוגנים מרכזיים:
1. 14 ק"מ של חוף ים נדיר באיכויותיו.
2. עירוניות תוססת, הכוללת תמהיל יוצא דופן של תרבות, אמנות, חיי לילה, קולינריה וכדומה.
3. יפו - המשלבת מורשת, היסטוריה, דת ורב-תרבותיות שוקקת.
 
בשיתוף עם גורמים עירוניים, ממשלתיים ופרטיים, תפעל מינהלת עיר עולם ותיירות להרחבת קהלי היעד המגיעים לעיר; משיכת כנסים, אירועים ותערוכות בינלאומיים; הקמה וקידום של אטרקציות תיירותיות; שיפור החוויה התיירותית בעיר; הכפלת מספר חדרי הלינה בעיר; ויצירת שיתופי פעולה ברמה העירונית והמטרופולינית.

>> לצפייה בתוכנית האב 2030 של תל אביב-יפו בתחום התיירות

 
פיתוח כלכלי | קידום העיר כמרכז חדשנות גלובלי וטיפוח האקוסיסטמה היזמית והחדשנית בעיר
כ-StartUp City, אשר נמצאת בחוד החנית של מדינת ישראל (ה-StartUp Nation), מובילה תל אביב-יפו את הפעילות במגוון חברות ההיי טק - החל מסטארט-אפים חדשניים, דרך חברות צמיחה, ועד לענקיות הרב לאומיות.
כחלק מהמענה לתהליך ההתבגרות והבשלות של האקוסיסטמה והצרכים המשתנים של השחקנים בה, יושם דגש במהלך אסטרטגי עירוני ולאומי, למשיכת יזמים, משקיעים וחברות סטארט-אפ בינלאומיים נוספים לעיר, באמצעות יצירת ערך, הסרת חסמים ובניית מערך תמריצים, מהלך זה יאפשר את קפיצת המדרגה של תל אביב ממרכזו של ה-Startup Nation להאב חדשנות מוביל בעולם.
במסגרת זו מושם דגש אסטרטגי על "הפנים למזרח" - פיתוח קשרים כלכליים, אקדמיים, תרבותיים ומסחריים עם הכלכלות הצומחות במזרח אסיה.

נחיתה רכה - המדריך להקמת עסק בתל אביב-יפו

חוברת שירותי הנחיתה היא מדריך לצעדים ראשונים בהקמת עסק בתל אביב. המדריך המקיף מיועד לחברות רב לאומיות ויזמים גלובליים המעוניינים להתחיל בפעילות בעיר, אם בהקמת מרכז ייעודי ואם בפתיחת סניף מקומי. הוא סוקר את הצעדים המרכזיים שנדרשים כדי להתחיל את הפעילות, ומדגיש את המשאבים הקיימים - של עיריית תל אביב-יפו, כמו של גופי ממשלה אחרים - שיכולים לתמוך בפעילות ובהקמתה.

שירותי הנחיתה הרכה שמציעה המחלקה לפיתוח כלכלי במינהלת עיר עולם ותיירות, יסייעו ליזמים להתחיל את  צעדיהם הראשונים בעיר על ידי חיבורם לאוקסיסטמה המקומית, ויסייעו להם לבנות את רשת הקשרים שלהם.

שירותים נוספים כוללים סיוע בהקמת ישויות משפטיות בישראל, היכרות עם התרבות העסקית המקומית, אספקת מידע שימושי הנוגע לתמחור שטחי משרדים בעיר והכוונה למיסוי, הטבות, מענקים, ויזות, הגירה ועוד.

>> לעיון בחוברת שירותי הנחיתה

{{ pb.phoneBookClient.title }}

{{item.headerStr}}

{{ item.LinkTitle.Value }}

{{item.Manager.Caption}}:

{{item.Manager_position.Caption}}:

{{item.phone1.Caption}}:

{{ item.phone1.Value }}

{{item.phone2.Caption}}:

{{ item.phone2.Value }}

{{item.phoneHours.Caption}}:

{{item.calculatedFax.Caption}}:

{{item.FullAdress.Caption}}:

{{item.addresscomments.Caption}}:

{{item.officeHours.Caption}}:

{{item.postAddress.Caption}}:

{{item.email.Caption}}:

{{item.messages.Caption}}:

{{item.Website.Caption}}:

{{item.DirectForm.Caption}}:

{{item.longURL.Caption}}:

שירותי המרכז:

{{ item.servicesProvided.Value }}

טפסים מקוונים:

{{item.AccessibilityCoordinator.Caption}}:

{{item.CoordinatorPhone.Caption}}:

{{item.CoordinatorEmail.Caption}}:

{{item.Accessibility.Caption}}:

{{item.accessibilitysetting.Caption}}:

{{item.AccessibilityNotes.Caption}}:

חזרה לתחילת העמוד