תנועות וארגוני נוער

תכירו את תנועות וארגוני הנוער הפועלים בעיר ותגלו איך גם אתם יכולים להיות פעילים, מעורבים ומשפיעים תוך שימת דגש על ערכים שחשובים לכם כמו: שוויון, דמוקרטיה ומנהיגות. תנועות הנוער פרושות בכל רחבי העיר. פעילות התנועות מגוונת וכוללת מפגשים, מחנות, טיולים, ימי כיף, פסטיבלים והכי חשוב מעורבות חברתית ופעילות חברתית ערכית- חינוכית במהלך כל ימי השנה. בפעילות תנועות הנוער משתתפים כ-14,000 ילדים ובני נוער בכיתות ד'-י"ב. רוצים להצטרף?  אתם מוזמנים לבחון ולבחור את התנועה או הארגון שקרוב לליבכם. 

להרשמה ויצירת קשר ניתן לפנות ישירות לתנועות והארגונים או ליצור איתנו קר, על פי הפרטים המופיעים מטה.

צופי תל-אביב-יפו

תנועת הצופים היא תנועת נוער ציונית וממלכתית המבוססת על ערכי פלורליזם, דמוקרטיה, אהבת הארץ, אחריות, התנדבות, מצוינות ותרומה לקהילה. ייעודה הוא להקים ולפתח מסגרות חינוכיות, בהן בני.ות נוער במגוון פעילויות שמהוות עבורם מקור לפיתוח אישי, לבילוי ולהנאה. הנחת היסוד של התנועה היא שנוער מחנך נוער כשמרכז הפעילות יהיו אתגרים, טבע וקבוצה. שבטי צופי תל אביב יפו פרוסים בכל רחבי העיר והפעילות מיעודת לכיתות ד' ועד י"ב ומתקיימות בימי שלישי ושישי. 


צמי"ד

הנהגת תל אביב יפו מונה כ- 160 חניכים בעלי צרכים מיוחדים הלוקחים חלק בפעילות של השבטים השונים. קיימים כמה אפיקי השתלבות הקשורות למסגרת ממנה מגיע החניך- ביצ ספר לחינוך מיוחד או בית ספר לחינוך רגיל . הפעילות מתקיימת בשבטים: דן צהלה, הנשיא, חורש, דיזנגוף, צבר, אביב ורמת אביב ג'. 

 

צופים ברצף

פעילות צופים ברצף הינה פעילות בלתי פורמלית המתקיימת בשבטי דרום תל אביב יפו בימים שונים שאינם בימי שלישי ושישי (ימי הפעילות המסורתיים של הנהגת צופי תל אביב יפו). הפעילות במהותה מאפשרת לילדי/ות ונערי/ות השכונה ברוב שכונות דרום תל אביב יפו להיחשף לפעילויות שונות ומגוונות לאורך כל השנה (כן, גם במהלך החופשות מבית הספר). הפעילות כוללת: מועדוניות (לילדים ולנוער), עזרה בשיעורי בית, פעילויות חברתיות, קייטנות בחופשים ארוכים ועוד... פעילות צופים ברצף מתקיימת בשבטי הצופים בשכונות: קרית שלום, שפירא, כפר שלם, התקווה, יד אליהו, ובקרוב גם בשכונת תל כביר וביפו. יותר מנשמח לראות גם אתכן/ם בנוף השבטי של פעילויות צופים ברצף שלנו. 
אוהבים לרקוד, לשיר ולשחק ? רוצים לעמוד על הבמה ולהופיע מול קהל. כדאי שתכירו את להקת צופי תל אביב יפו. הלהקה הייצוגית הוותיקה בעיר פועלת מעל ל-40 שנים. קבוצה כשרונית של בני.ות נוער שמהווים את הלהקה הייצוגית של תנועת הצופים העבריים בישראל. הלהקה מעבירה, דרך הפקותיה השונות, מסרים הקשורים לעיר תל אביב יפו, להווי המיוחד של תנועת הצופים, לתקופת הנעורים, ולמסרים חברתיים ולאומיים. בכל שנה בני.ות הנוער לוקחים חלק בהפקה חדשה, ערכית וחינוכית ומופיעים על במות ברחבי הארץ ובעולם
פעילות נוער חינוכית המשלבת ערכים וים .הפעילות בצופי ים מתחילה בכיתה ה'. הפעילות בכל השכבות משולבת בפעילות ימית ופעילות חברתית יבשתית. בשבטי צופי ים כלי שיט מגוונים, שמאפשרים לימוד של עקרונות החתירה וההפלגה באמצעות מפרשים. מדריכי השכבות הצעירות הם חניכי השכבה הבוגרת, שהוכשרו לכך על ידי השבטים וממשיכים לקבל העשרות והדרכות יבשתיות וימיות לאורך שנות הפעילות בכיתות יב׳. חוץ מהפעילות הימית, חניכי צופי ים עוברים גם מערכים חברתיים בנושאים מגוונים כגון מחנאות, צופיות מעשית, התנדבות ועוד
ארגון התנדבותי שנועד לעזור לכבאים בכל פעולותיהם. בארגון חברים נערים ונערות בגילאים 15-18. לקבלת פרטים לצורך התנדבות וכן לשם קבלת מידע נוסף, יש לפנות בשעות הערב לצופי האש בטלפון: 03-6900474.

השומר הצעיר
תנועת הנוער הציונית הראשונה. תנועת נוער אידאולוגית, שחרתה על דגלה את ערכי הציונות, הסוציאליזם ואחוות העמים, וחותרת עד היום להגשמתם, דרך חינוך ופעילות פוליטית וחברתית. תנועת השומר הצעיר היא תנועת נוער שעוסקת במגוון ערכים ועיקרה - להפוך את החברה הישראלית למקום טוב יותר. ואיך עושים את זה? דרך הדרכה, חינוך, פרויקטים בסביבה ובקהילה בשילוב של  הרבה כיף, טיולים וחברים.

http://www.hashomer-hatzair.org

תנועה רב-גונית, הכוללת חניכים יהודים, ערבים, דרוזים, עולים, ילדי קיבוצים ומושבים.
התנועה רואה בפעילות הקהילתית יעד חשוב, ומאמינה כי זכותו של כל ילד ונער בישראל לקבל חינוך לערכי הדמוקרטיה, שלום, עזרה לזולת ושוויון זכויות.

ארגון נוער גאה

'איגי' הוא ארגון התנדבותי של בני נוער הומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים, א-מיניים, פאנסקסואלים טרנסג'נדרים, קוויר, מתלבטים בנוגע לזהותם המינית, וזהותם המגדרית. ארגון הנוער הגאה מספק מסגרת חברתית למפגש ולהיכרות עם בני.ות נוער בעלי חוויות דומות ופועל לקידום מעמד הנוער הלהט"בי בארץ. לארגון הנוער מעל 80 קבוצות ב-40 ערים ויישובים ברחבי הארץ, וחברים בו יותר מ-3000 חניכים וחניכות המשתתפות בפעולות בצורה פיזית. הארגון פעיל גם בצורה אינטרנטית ונותן מענה ותמיכה בפורומים באינטרנט ובווטס אפ לאלפי נערים ונערות.

http://www.igy.org.il/

הגל שלי

הגל שלי

הגל שלי – נוער תופס דרך בשנת 2012 יזמים חינוכיים פיתחו תכנית ייחודית לקידום נוער בסיכון, המשתמשת בגלישת גלים ככלי חינוכי.גלישת גלים מהווה ספורט אתגרי מרתק המשלב התמודדות, למידה והתנסות. מטרת התכנית היא להשתמש בגלישת הגלים ככלי חינוכי שיסייע לנערים ויכשיר אותם להתמודד עם אתגרים. הרעיון הוא לא לוותר, להתמיד וכך להצליח. כמו בים, כך גם בחיים. במסגרת התכנית אנו לומדים יחד להכיר את הים, הגלישה ובעיקר את עצמנו. התכנית פועלת בשיתוף פעולה מלא עם הצוות החינוכי בבית הספר / הפנימייה / יחידה לקידום נוער. עם תום התכנית ולאחר מסע מסכם מקבלים החניכים תעודת בוגר, המקנה להם את הזכות להגיע למרכז ולהשאיל גלשן וחליפה לתמיד ובחינם. כך הפך המרכז לבית שני עבור רבים. מצטייני התכנית מוכשרים ע"י מכון וינגייט וארגון גולשי הגלים בישראל לתפקיד "עוזר מדריך". כך משמשים כאחים בוגרים לחברים החדשים. מזמינים אתכם להצטרף למסע קסום ולתפוס דרך. 
http://www.hagalsheli.co.il/

תוכנית עמיתי דילר היא תוכנית מנהיגות המזמינה קבוצה נבחרת של תלמידי י-יא' יהודים מ-6 יבשות ו-32 קהילות לקחת צעד קדימה, להוביל את הקהילות שלהם, ולתקן את העולם. תוכנית עמיתי דילר מוכרת כיום כתוכנית מובילה בפיתוח מנהיגות נוער יהודי. התוכנית מציעה מודל ייחודי לחוות פלורליזם יהודי, עמיות ושותפות. קרן הלן דילר פועלת מתוך אמונה שהשקעה בבני נוער היום תיצור את מנהיגי העולם היהודי לדורות הבאים.
 
http://dillerteenfellows.org/he/
כנפיים של קרמבו הינה תנועת נוער, מובילת שינוי חברתי, הראשונה והיחידה מסוגה בעולם, לילדים ונוער עם ובלי צרכים מיוחדים. בתנועה אלפי פעילים - ילדים ובני נוער, צעירים בשנת שירות וסטודנטים. פעילי התנועה רואים בכנפיים של קרמבו את תנועת הנוער שלהם ואינם מתייחסים לעשייה בה "התנדבות". שותפים בעשייה גם הורים, אנשי מקצוע ובוגרי התנועה.  הפעילות המשותפת תורמת להגברת המודעות לאוכלוסיות מיוחדות ולנגישות חברתית, תוך מתן מענה לצרכיהם הרגשיים והחברתיים והשתלבותם בחברה הישראלית של אנשים עם צרכים מיוחדים.
http://www.krembo.org.il/
עמותה, שמטרתה לסייע לפעילות התנדבותית של בני הנוער במסגרת מגן דוד אדום. למעלה מ- 6,000 בני נוער בגילאי 18-15 מתנדבים במגן דוד אדום: מבצעים החייאות ברמה מתקדמת, מצילים נפגעי תאונות דרכים ותאונות עבודה, סועדים חולים, מגישים עזרה ראשונה, מתרימים דם ומתפעלים את בנק הדם הארצי, עוסקים בפרויקטים קהילתיים שונים ומדריכים את הציבור הרחב בקורסי החייאה ראשונה.
במהלך ההתנדבות, עוברים המתנדבים קורסים מתקדמים לטיפול באירוע רב נפגעים, לטיפול כחלק מצוות ניידת טיפול נמרץ, קורס מנהיגות, קורס הדרכה ועוד .רבים ממתנדבי מד"א ממשיכים את ההתנדבות גם במסגרת צה"ל וחוזרים לשורות מד"א לאחר גיוסם כמתנדבים בוגרים.
https://www.mdaisrael.org.il/

אם אתם אוהבים טיולים, טבע וחברים תכירו את חוגי סיירות של קק"ל. תדמיינו מסביבכם טבע פראי, חברים סביב המדורה, בישולי שטח ושמיים זרועי כוכבים, עבור חניכי חוגי סיירות של קק"ל, זו דרך חיים. חניכי.ות חוגי הסיירות של קק"ל, לומדים וחווים את הארץ באמצעות טיולים, התנסות בניווט, הדלקת אש, בניית מחסות ועוד מרזיי הטיילות והסיירות. הקבוצות הקטנות והאינטימיות שלנו מאפשרות לחניכים לצאת "מאזור הנוחות" ולחוות את הטבע והיחד כפי שמעולם לא חוו. הצטרפו אלינו לגלות עולמות חדשים, לחוות את השטח והשבילים, לטפס לפסגות הרים ולרחוץ במעיינות סודיים, לאתגר את כל החושים ולהכיר את ארץ ישראל כמו שרק אנחנו יודעים!

http://www.sayarut.org.il/

רוצה להיות חבר של קבע ? חוגי הסיור של החברה להגנת הטבע הינם חוגים במתכונת תנועת נוער. מטרת החוג להכיר ולדעת את ארץ ישראל דרך הרגליים, להיפגש בחי והצומח, לחקור וללמוד יחד את ההיסטוריה של ארצנו. כבר למעלה מ-30 שנה שחוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע לומדים ומלמדים להכיר את הארץ דרך הרגליים: מטיילים, מנווטים וישנים תחת כיפת השמיים. חוג הסיירות שלנו מפתח עצמאות, אחריות, מנהיגות סביבתית, יכולת התמודדות עם קשיים, ידיעת הארץ ואהבת טיולים. חניכי החוג לומדים מיומנויות שטח כמו ניווטים ושימוש באמצעים מהטבע.
https://www.teva.org.il/sayarut
אם צדק חברתי, יהדות, מעורבות חברתית ועזרה לזולת הם הערכים המרכזיים שלך ? את.ה צריכ.ה להכיר את תנועת נוע"ם. תנועת נוער כלל ישראלית המקיימת חיי קהילה יהודיים-מסורתיים. התנועה פועלת להעמקת השייכות היהודית על ידי שיח פתוח, לימוד מעמיק וחוויה משמעותית, תוך שמירה על גישה פלורליסטית ומכבדת. חברי נוע"ם משתתפים בפעילויות המבוססות על ערכי היהדות המסורתית, מעורבות חברתית ועזרה לזולת. נוע"ם מחנכת את פעיליה לחיי קהילה יהודית-מסורתית, ציונות ואהבת הארץ, פלורליזם, דמוקרטיה, שמירה על כבוד האדם, שוויון וסובלנות. דגש מיוחד ניתן בכל פעילות התנועה לתעל"ה (תיקון עולם למען הכלל) הן בלימוד ובעיקר בחיי המעשה כשפעילי נוע"ם מתנדבים ופועלים כדי לקדם צדק חברתי בישראל. https://www.noamist.org/

התנועה ליהדות חברתית, פועלת לקידום זהות יהודית ותרבות עברית, בדגש על צדק חברתי, והעצמה קהילתית. בינ"ה מפעילה ישיבות חילוניות בתל אביב, בירושלים ובבאר-שבע, מכינה קדם צבאית, גרעיני שנת שירות ונח"ל. תחת בינ״ה פועלים פרויקטים להעצמה קהילתית ברחבי הארץ בדגש על שכונות מוחלשות, תכניות לימוד והעשרה בבתי הספר ולקהל הרחב, בתי מדרש פלורליסטיים ותכניות בינלאומיות ליהדות התפוצות. בינ"ה מאמינה בשיח סבלני ופתוח, ורואה ביהדות ובציונות מקורות השראה להמשך יצירתה של הישראליות העכשווית. אנו רואים את תפקידנו כנושאי הדגל היהודי בין הארגונים החברתיים, וכנושאי הדגל החברתי בין הארגונים היהודיים.

https://bina.org.il/

{{ pb.phoneBookClient.title }}
{{item.headerStr}}

{{ pb.getName(item); }}

  • {{ pb.phoneBookClient.titleTab1 }}
{{ item.imgalt }}
alternative text

{{item.Adjective.Value}} {{item.LinkTitle.Value}}

{{item.position.Value}}

{{item.email.Caption}}:

{{item.phone1.Caption}}:

{{item.phone1.Value}}

{{item.fax.Caption}}:

{{item.fax.Value}}

כתובת:

{{ item.address1.Value }}

{{ item.building.Value }}

קומה {{ item.floor.Value }}

חדר {{ item.room.Value }}

{{item.longURL.Caption}}:

{{item.headerStr}}

{{ item.LinkTitle.Value }}

{{item.phone1.Caption}}:

{{ item.phone1.Value }} {{ item.extension1.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension1.Value : '' }}

{{ item.phone2.Value }} {{ item.extension2.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension2.Value : '' }}

{{ item.phone3.Value }} {{ item.extension3.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension3.Value : '' }}

{{ item.phone4.Value }} {{ item.extension4.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension4.Value : '' }}

{{ item.phone5.Value }} {{ item.extension5.Value != ''? ', ' + pb.phoneBookClient.shluha + ' ' + item.extension5.Value : '' }}

{{item.phoneHours.Caption}}:

{{item.email.Caption}}:

פקס:

{{item.officeHours.Caption}}:

{{item.messages.Caption}}:

{{item.postAddress.Caption}}:

כתובת:

{{ item.FullAdress.Value }}

קישורים:

{{ note.LinkTitle.Value }}:

שירותי המרכז:

{{ item.servicesProvided.Value }}

טפסים מקוונים: