תכנית מחוץ למסך

תל אביב-יפו מתנתקת מהמסכים

ההתפתחות המואצת של העולם הדיגיטלי סביבנו, מייצרת עומס רב וטשטוש גבולות  בין זמן עבודה לזמן משפחה ומאתגרת את מערכות היחסים בנינו.

כולנו התרגלנו שהטלפון הנייד צמוד אלינו בכל רגע במהלך היום, כדי להיות זמינים ומחוברים, בעניינים ובעבודה.

בניסיון להתמודד עם התופעה, עיריית תל-אביב-יפו מקדמת את התוכנית "מחוץ למסך" שמטרתה לעזור לכולנו להפחית באופן משמעותי את השימוש במסכים.

התוכנית היא רב שנתית ורב גילאית ונבנתה עם אנשי החינוך, התלמידים ונציגי מערכת החינוך בעיר.

יישום התוכנית יחול על כל שכבות הגיל, בהתאם לצרכים שעולים מהשטח.                                                          גני הילדים יוגדרו כמרחב ללא טלפונים ניידים, בבתי הספר ייערכו הדרכות על שימוש נכון בטלפונים ניידים להורים ולילדים.

אנו קוראים לכם "לקחת רגע "מחוץ למסך" ולהשתלב בפעילויות חלופיות להורים ולילדים. כך נבנה  כללי התנהגות ותרבות דיגיטליים חדשים בקרב הורים וילדים בעיר תל אביב-יפו.

{{m.First.LinkTitle.Value}}

{{item.LinkTitle.Value}}

{{ tab.tablesClient.title }}

סינון עבור טבלת "{{ tab.tablesClient.title }}"
 • מסנן לפי שדה {{ filter.Name }}. לפתיחת המסנן יש ללחוץ Enter, המעבר בין האפשרויות מתבצע בעזרת Tab ולחיצת Enter לבחירה. לסגירה יש ללחוץ Esc.

  {{ filter.Name }}:

חיפוש
{{ tab.tablesClient.title }}
{{ header.Caption }}  

{{ tab.tablesClient.title }}

סינון עבור טבלת "{{ tab.tablesClient.title }}"
 • מסנן לפי שדה {{ filter.Name }}. לפתיחת המסנן יש ללחוץ Enter, המעבר בין האפשרויות מתבצע בעזרת Tab ולחיצת Enter לבחירה. לסגירה יש ללחוץ Esc.

  {{ filter.Name }}:

חיפוש
{{ tab.tablesClient.title }}
{{ header.Caption }}  

מה זה אומר? ואיך זה קורה בשטח?

בגני הילדים יוגדרו כמרחב ללא סלולר.

 • חיבוק בלי טלפון נייד - פרויקט המתקיים בגני ילדים נבחרים בעיר בו ההורים מביאים את הילדים לגן ואוספים אותם ללא כניסה עם ניידים לשטח בגן.
 • קופסאות "מחוץ למסך" – ילדי הגנים וילדי כיתות ב' יקבלו קופסאות מחוץ למסך לשימוש בבתים וברגעים משפחתיים.

 

בבתי הספר יפעילו תוכניות לימוד עצמאיות ובשיתוף הצוות המקצועי וועדי ההורים ובתמיכת מינהל החינוך. בנוסף, ועדי ההורים החליטו להרים את הכפפה ופנו אל עמותת 'תנו לגדול על שקט'  על מנת לרכוש טלפונים "טיפשים" לילדי כיתות א'-ג' כחלק מהרצון להפחתת שימוש במסכים ולצמצום בריונות ברשת.

התוכניות שיופעלו:

 • סדנאות לתלמידים למניעת בריונות ברשת- קיום סדרת מפגשים לתלמידי בתי ספר יסודיים על ידי צוות מנחים של עמותת "מצמחים" שיוביל את התלמידים לשיח על סוגי התוקפנות הקיימים סביבם ויסייע להם בהבניית כלים ונורמות התנהגות להתמודדות מיטבית עם הבריונות החברתית.
 • הצעות לעיצוב מרחבים "מחוץ למסך" -  רכזים חברתיים ותלמידים בבתי הספר היסודיים, העל יסודיים ותלמידי החינוך מיוחד, הוזמנו להציע יוזמות לעיצוב מרחב סביבתי שיוגדר "מרחב מחוץ למסך", שהכניסה אליו תדרוש להשאיר את הניידים מחוץ לתחומו.
 • פעילות קהילתית או בית ספרית - תלמידי בתי הספר יגישו הצעות לפעילויות המסייעות בהעלאת המודעות לנושא השימוש בטלפונים ניידים במרחב הבית ספרי או הפרטי. היוזמות וההצעות היצירתיות והטובות ביותר ייזכו את בתי הספר בסיוע כספי של העירייה ליישומן
 • מובילות ירוקה – נציגי תלמידים ממגוון בתי ספר יסודיים בעיר העוסקים בנושאי קיימות ואיכות הסביבה ישלבו את הנושא בפעילויות השונות שהם מקדמים.
 • רישיון לנייד - פרויקט חניכה והדרכה לשימוש נכון בטלפון הנייד עבור ילדי בית הספר היסודי ברחבי העיר. הפרויקט יבוצע על ידי בני נוער מכיתות י' ובסוף התהליך יקבל כל חניך "רישיון לנייד".

{{ im.imageGalleryClient.title }}

{{ pb.phoneBookClient.title }}
{{item.headerStr}}

{{ pb.getName(item); }}

 • {{ pb.phoneBookClient.titleTab1 }}
{{ item.imgalt }}
alternative text

{{item.Adjective.Value}} {{item.LinkTitle.Value}}

{{item.position.Value}}

{{item.email.Caption}}:

{{item.phone1.Caption}}:

{{item.phone1.Value}}

{{item.fax.Caption}}:

{{item.fax.Value}}

כתובת:

{{ item.address1.Value }}

{{ item.building.Value }}

קומה {{ item.floor.Value }}

חדר {{ item.room.Value }}

{{item.longURL.Caption}}: